FAQ

Najczęściej zadawane pytania

O FastCars:
– istniejemy na rynku od 15 lat (działamy nieprzerwanie od maja 2008 roku)
– jesteśmy uczestnikiem programu 'RZETELNA FIRMA’
– jesteśmy w bazie firm innowacyjnych PARP
– posiadamy certyfikat ISO 9001-2009 oraz ISO 9001-2015
FastCars specjalizuje się w sprzedaży samochodów na prywatne raty dla osób ze skomplikowaną przeszłością finansową.
Nasza oferta skierowana jest do Klientów indywidualnych i osób prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek z o.o.
W samochodach, które sprzedajemy na raty musi być zrobione badanie okresowe na stacji kontroli pojazdów, potem auto jest rejestrowane na naszą firmą w Urzędzie Komunikacji, żeby Klient mógł się autem legalnie poruszać po drogach. Auto przechodzi też wymianę oleju oraz filtrów i usuwane są usterki w pojeździe jeżeli takowe występują.
Dlatego obecnie czas oczekiwania na odbiór auta to min 3 dni robocze a często jeżeli auto jest sprowadzone z zagranicy i nie jest zarejestrowane w Polsce to kupujący czeka nawet do 14 dni roboczych.
Wspólnie z Klientem ustalamy warunki umowy, Klient przelewa pierwszą wpłatę na nasze konto bankowe, u notariusza zawieramy umowę  i Klient odjeżdża samochodem. Kolejne raty spłacane są przelewem na nasze konto bankowe.
Koszty zakupu samochodu są znane przed podpisaniem umowy przez Klienta.
Nie stosujemy żadnych ukrytych opłat.

Nasze umowy są czytelne i przejrzyste. a notariusz zapewnia legalność i zgodność z prawem zawieranej umowy. Koszt notarialnego zawarcia umowy to 500zł.

Tak. To że klient jest w rejestrze dłużników KRD czy BIK nie eliminuje go z możliwości zawarcia umowy z nami.
Aby skorzystać z naszej oferty wystarczy być osobą pełnoletnią, posiadać dowód osobisty oraz prawo jazdy.
Aby skorzystać z naszej oferty wystarczy TYLKO dowód osobisty oraz prawo jazdy.
Nie wymagamy zaświadczeń o zatrudnieniu czy o dochodach.

Umożliwiamy spłatę zakupionego samochodu w ratach, które spełniają oczekiwania Klienta i jednocześnie gwarantują, że Klient będzie mógł je spłacić.

Nie, oprócz opłat, które wymienione są w umowie i znane są Klientowi przed jej podpisaniem, FastCars nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.
Koszty zależą od wysokości pierwszej wpłaty oraz ilości wybranych rat, w ciągu których chcesz spłacić auto, im pierwsza wpłata jest niższa a ilość rat większa tym łączne koszty spłaty są wyższe.
Minimalna wysokość pierwszej wpłaty podana jest w treści oferty.
Minimalna ilość rat to 12.
Maksymalna ilość rat to 48.
Spłata rozpoczyna się po następnym miesiącu kalendarzowym od zawarcia umowy (przykład: jeżeli umowa została zawarta 15 maja 2022 roku to pierwszą ratę należy zapłacić do 5 czerwca 2022r)
Raty spłacane są do 5-tego dnia miesiąca. Dopuszczalne są opóźnienia w spłacie rat.
Dodatkowo do każdej umowy zakupu Klient otrzymuje harmonogram spłat z podanymi datami wpłat oraz kwotą pozostałą do spłaty.
Ubezpieczenie OC i AC  jest zawierane przez naszą firmę jako flotowe wraz z ubezpieczeniem szyb, Asistance oraz NNW, a potem jego koszty są fakturowane na Kupującego Klienta. i jest płatne do 7 dni od zawarcia umowy na nasze konto.

Można ją opłacać kwartalnie, półrocznie lub jednorazowo.

Pieniądze wpłaca się lub przelewa na konto bankowe FastCars podane w Umowie/Fakturze, które prowadzi Santander Bank Polska.
Z naszych usług skorzystało już ponad 500 Klientów. Jako jedyni w Polsce auta w tym systemie sprzedajemy od ponad 8 lat
Klienci obdarzają nas zaufaniem, ponieważ rozumiemy ich nie zawsze różowe sytuacje i potrzebę posiadania własnego pojazdu, czy to do codziennego prywatnego użytku czy też do prowadzenia działalności. Oferujemy naszym Klientom możliwość wyboru sposobu spłaty samochodu. Raty mogą być płacone przelewem za miesiąc z góry lub też spłacane co tydzień przelewem na konto bankowe.
Naszym nowym Klientom oferujemy szybkie umowy sprzedaży bez zbędnych formalności, zapraszamy do wyboru konkretnego auta z naszej oferty.
NIE, nasze auta są:
– sprawne technicznie,
– są po wymianie oleju oraz filtrów,
– maja ważne badania techniczne
– można nimi od razu odjechać,
– nasze auta objęte są 12 to miesięczną- pisemną rękojmią
Verified by MonsterInsights